Informacja o gospodarstwie

Historia szkółki zaczęła się w roku 1964, kiedy wyprodukowałem pierwsze krzewy róż. W latach sześćdziesiątych rozpoczęła się w Polsce produkcja róż na dużą skalę. Polskie Towarzystwo Miłośników Róż popularyzowało róże głównie poprzez ogólnopolskie wystawy kwiatów ciętych, które wędrowały po miastach wojewódzkich. Produkcja krzewów nie wymagała zezwolenia w przeciwieństwie do produkcji drzewek owocowych. Rozpoczął się eksport krzewów róż głównie do Skandynawii.

W latach siedemdziesiątych produkowaliśmy również drzewka i krzewy owocowe. Obecnie nasza główna produkcja to krzewy róż, lilaki oraz wierzby ozdobne szczepione. Od początku w prowadzeniu gospodarstwa pomaga mi żona Alina.

Od roku 1990 naszym wspólnikiem został syn Stefan, który ma dwóch synów (19 i 16 lat ) i jest nadzieja, że w gospodarstwie będą pracowały trzy pokolenia. Jest to bardzo ważne dla rozwoju firmy.
Gospodarka rynkowa wymusza produkcję szerokiego asortymentu róż. W ostatnich latach rozpoczęliśmy produkcję róż okrywowych na własnych korzeniach i w pojemnikach oraz drzewkowych również w pojemnikach. Produkujemy coraz więcej róż pnących, parkowych, wielkokwiatowych i wielokwiatowych w pojemnikach.

W roku 2002 rozpoczęliśmy produkcję lilaków rozmnożonych in vitro. Od kilku lat produkujemy około 50 000 sztuk wierzb szczepionych w pojemnikach (głównie Salix caprea 'Pendula' i Salix integra 'Hakuro nishiki').
Prowadzimy głównie sprzedaż hurtową. Eksportujemy rośliny do wielu krajów (50 - 60 % naszej produkcji). Jesteśmy członkami Związku Szkółkarzy Polskich od momentu jego powstania. Braliśmy udział we wszystkich szesnastu wystawach Zieleń to Życie.

Wraz z poszerzaniem asortymentu róż, powiększamy ogród różany, gdzie pokazujemy nowe odmiany i przykłady ich zastosowania.